• ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • 1
 • 2
 • 3
 • 
ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • 1

Aplikacja mObywatel oferuje już nową usługę skierowaną do przedsiębiorców – informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Usługa Firma pozwala na gromadzenie i zarządzanie danymi dotyczącymi prowadzonej działalności gospodarczej. Możliwe jest też gromadzenie informacji nt. zarejestrowanej firmy. Jak podkreśla resort, w efekcie przedsiębiorcy mogą liczyć na oszczędność czasu i lepszą organizację pracy.

– W maju 2024 r. w aplikacji mObywatel 2.0 udostępniona została usługa Firma. Dzięki niej przedsiębiorca może w wygodny sposób przesłać dane do faktury do swoich kontrahentów oraz pobrać zaświadczenie o wpisie z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – wskazuje wicepremier i szef resortu cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski.

Co ważne, nowa usługa jest skierowana do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

W praktyce przedsiębiorca może aktualnie w ramach aplikacji mObywatel 2.0 m.in. pobrać zaświadczenie o wpisie w CEIDG w formacie PDF na swój telefon oraz udostępnić wybrane informacje (np. NIP czy REGON) czy komplet informacji do faktury wybranym przez siebie kanałem (m.in. przez SMS lub e-mail). Aplikacja pozwala również na znalezienie danych dotyczących własnej jednoosobowej działalności gospodarczej i sprawdzenie, czy informacje są prawidłowe.

– Rozwój cyfrowej obsługi przedsiębiorców to jeden z warunków budowania konkurencyjności naszych firm. Szybka i wygodna wymiana informacji na temat prowadzonej działalności jest jednym z podstawowych zadań administracji państwowej, która ma przede wszystkim służyć i pomagać biznesowi – przekonuje wiceminister rozwoju i technologii, Ignacy Niemczycki.

mp

źródło: https://www.podatki.biz

Warszawa