• ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • 1
 • 2
 • 3
 • 
ZaufanieProfesjonalizmDoświadczenie

  Zaufanie
  Profesjonalizm
  Doświadczenie

 • 1

Resort finansów zmienił certyfikat klucza publicznego do środowiska produkcyjnego jednolitego pliku kontrolnego (JPK). Nowy certyfikat obowiązuje od 23 sierpnia br. Równocześnie w Ministerstwie Finansów trwają prace nad nowymi plikami JPK_VAT, które zostaną wprowadzone w związku z planowanym zastąpieniem deklaracji VAT-7 i VAT-7K.

Jak podaje Ministerstwo Finansów, od 23 sierpnia 2019 r., by wysłać JPK, należy skorzystać z nowego certyfikatu klucza publicznego. Certyfikat ten służy do szyfrowania klucza szyfrującego w środowisku produkcyjnym usługi. W praktyce należy więc zaktualizować certyfikat w aplikacjach wykorzystywanych do wysyłania JPK.
„E-mikrofirma zaktualizuje certyfikat automatycznie. W aplikacji Klient JPK 2.0 trzeba załadować certyfikat do aplikacji, zgodnie z podręcznikiem użytkownika (str. 41), poprzez funkcjonalność: Narzędzia -> Zarządzanie certyfikatami i kluczami symetrycznymi -> Załaduj certyfikat z pliku -> Otwórz i po wskazaniu pobranego wcześniej certyfikatu -> Zapisz certyfikat do bazy” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez resort finansów.
Jednocześnie w resorcie trwają jeszcze prace nad plikami JPK_V7M i JPK_V7K dla podatników rozliczających się miesięcznie i kwartalnie. Nowe pliki JPK_VAT zastąpią obecne deklaracje podatkowe VAT-7 i VAT-7K.
Nowy certyfikat udostępniono na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów – w zakładce „pliki do pobrania” w pliku e_dokumenty.mf.gov.pl.zip, pod nazwą Certyfikat klucza publicznego (certyfikat produkcyjny).
Certyfikat można znaleźć na stronie internetowej MF: https://www.podatki.gov.pl/jednolity-plik-kontrolny/pliki-do-pobrania/


mp
Źródło: https://www.podatki.biz/artykuly/mf-wprowadzilo-nowy-certyfikat-dla-jpk_16_41981.htm?idDzialu=16&idArtykulu=41981

Warszawa